Vatan KIRIM

 

Kampanya - Sıkça Sorulan Sorular

Vatan KIRIM

Değerli dostumuz, öncelikle kampanya tanıtım sayfasına bakınız orada bulamadığınız sorular için aşağıdaki kısımlardan faydalanabilirsiniz. Bunların dışında bir sorunuz varsa iletişim adreslerini kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Çocuklara yardımı nasıl ulaştırabilirim?

İhtiyaç sahibi çocuklar önceden tespit edilerek isimleri ilan edilecektir. Maddi durumu iyi olan ve yardımda bulunmak isteyen kişiler veya aileler bu listelerden diledikleri çocuklar için yardımda bulunacaklardır. Yardımın miktarı her bir çocuk için ayda en az 20 (yirmi) Amerikan doları olacaktır.Yardımlar Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Celal İçten tarafından açılan hesaplara yatırılabilir ya da derneğe elden teslim edilebilir.

Banka Hesap Numaraları nelerdir?

Hesap numaraları ve alternatif bağış seçenekleri için buraya tıklayınız.

Bursu aylık olarak değil de topluca yatırsam olur mu?

Genellikle kampanyaya katılan gönüllüler 1 yıllık burs bedelini peşinen ödüyorlar. Siz de topluca ödeme yapabilirsiniz.

Yaşadığım şehirde bir temsilciniz var mı?

İletişim sayfasındaki kampanya sorumluları ile haberleşebilirsiniz.

Kampanya dahilinde burs verilen çocuklar nasıl belirleniyor?

Çocukların aileleri tarafından Kırım'daki kampanya ofisine başvuru yapılıyor. Bu başvurular bölge sorumluları ve İsmet Yüksel tarafından incelenerek değerlendiriliyor. Çocuklar, aileler ve okul müdürü ve öğretmenlerle görüşülüp, çocuğun başarı durumu, ihtiyaç derecesi, Kırım Tatarca bilip bilmediği gibi kriterler öğreniliyor. Çocuklar tüm bu görüşmeler neticesinde kampanyaya kabul edilirse "Seçilmeyen Çocuklar" listesine dahil ediliyorlar.

Burs verdiğim çocuklara hediye göndermek istiyorum, nasıl yollayabilirim?

Bu niyetlerin karşılanabilmesi için özel bir ulaştırma kanalı ve organizasyon bulunmuyor. Ancak derneklerden Kırım'a gidip gelenler vasıtasıyla elden göndermek mümkün. Bunun için de dernekte şahsen bulunmanız ve göndermek istediğiniz paketi yolcuya teslim etmeniz gerekecektir. Bu süreç uzun ve tesadüflere bağlı olacağından tavsiyemiz çocuğunuza para gönderip ihtiyacını yaşadığı yerden temin etmesini sağlamanızdır.

Belirtilen hesaba para yatırdım ama kampanya hesabımda henüz göremiyorum.

Kampanya hesapları 2 haftada bir kontrol edilip ekstre topluca Kırım'a gönderiliyor. Yardımınız Kırım'a ulaştığında veritabanı güncellemesi yapılıyor. Dolayısıyla zaman zaman 3 haftaya varan bir süre geçebiliyor. Bu nedenle ödeme bildirimi yapmanız hesap takibi açısından çok faydalı olacaktır.


Disqus Yorum Sistemi
 

Özet

Kampanya - Sıkça Sorulan Sorular

Kırım'da Bir Çocuk Okut Kampanyası'na ilişkin Sıkça Sorulan Sorular ve cevapları

Son güncelleme : 22.03.2012 12:48:53
Okunma : 12823
Yazdırılabilir Sayfa :


Vatan KIRIM 1999-2013 © Karahan
Emel Kırım Vakfı'nın Desteğiyle
 Kırım'da Bir Çocuk Okut Kampanyası 1 Eylül 2000'de başlamıştır.


Vatan KIRIM Araç çubuğu ile internetteki Kırım elinizin altında