Vatan KIRIM

 


Kırım'da Bir Çocuk Okut Kampanyası nedir?

"Kırım'da Bir Çocuk Okut" Kampanyası, Kırım'da, Kırım Tatar çocuklar için açılmış ve ilkokul düzeyinde eğitim veren 15 Milli Mektepte ve Kırım Tatarlarının yoğun olarak yaşadığı bazı bölgelerin okullarında okuyan maddi yönden ihtiyaç içindeki, başarılı Kırım Tatar çocukların ihtiyaçlarını karşılanması için düzenlenmiş bir kampanyadır.

Kampanya 1 Eylül 2000 tarihinden beri sürdürülmektedir.

Duyurular

20 > 15

Değerli dostlar,

Bildiğiniz gibi Kırım'da bir çocuk okut kampanyası 1 Eylül 2000 tarihinden beri kesintisiz sürdürülmekte. Yardıma ihtiyacı olan yüzlerce çocuğumuz bu kampanyamızdan faydalanarak eğitimlerine devam etmekteler.

2000 senesinden beri 15 dolar aylık destek vererek yüzlerce çocuğumuzu mezun ettik. Günümüzde ekonomik koşullar değişti. Vatan Kırım'daki çocuklarımızın destek ihtiyacı ise artarak devam etmekte. Bu ihtiyaçlar için 15 dolar görece az kalmakta. Bu nedenle 1 Nisan'dan itibaren kampanyamıza katılan dostlarımıza çocuklara verdikleri desteği cüzi bir miktar artırarak 15'ten 20 dolara çıkarmalarını rica ediyoruz.

Kampanyamıza yeni dahil olan çocuklarımız için asgari burs miktarı 20 (yirmi) dolar olacaktır. Arzu eden daha fazla vermeye devam edebilecektir.

Halen burs vermeye devam eden gönüllülerden kendi rızaları ile, çocuklarımız arasındaki eşitliği bozmamak adına, bu bedeli artırmalarını rica ediyoruz. Kampanya katılımcılarına birer mesaj gönderilecek ve onayları alınacaktır. Bu mesajımıza yazılı olarak onay vermeyen dostlarımız hesaplarındaki para bitene kadar aynı bedelle kampanyaya devam edecekler.

TL Hesabı

Yoğun talep üzerine TL Hesabı 1 Şubat 2011 tarihi itibariyle devreye girmiştir. Hesap kontrolü 15 günde bir yapılacaktır. Olası kur değişikliklerinde sorumluluk hesaba para yatırana aittir. Daha hızlı para ulaştırabilmek için lütfen dolar hesabını tercih ediniz.

Ödeme Bildirimi Önemli

Değerli dostlar, yardımlarınızı İş Bankası USD veya TL hesaplarına; Paypal yahut PTT hesabına yatırdığınızda veya derneklerimize elden teslim ettikten sonra lütfen üye sayfanızdaki ödeme bildirimi kısmını kullanınız.

Banka hesaplarına para yatırdığınızda açıklama olarak "Kampanyaya kayıtlı gönüllünün adını" ve "Kırım'da Bir Çocuk Okut" ifadesini lütfen yazınız. Aksi halde kimin ne maksatla para yatırdığı anlaşılamamakta ve yardımın çocuklara ulaşması gecikmektedir.

Örneğin : Ahmet Kırımlı - Kırım'da Bir Çocuk Okut

Video

Kırım’da Bir Çocuk Okut Kampanyası 13 yıldır devam ediyor.
Kampanya koordinatörü İsmet Yüksel, Kırım Devlet Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi Kırım Tatar ve Türk Filolojisi Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Raneta Gafarova’nın davetiyle Kırım’da ilk kez kampanyanın tanıtım ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


QHA Haber (Rusça)


Kelecek - Bala Bağçaları (ATR Kırım Televizyonu Arşivinden).Kampanyamız Ankara'da tanıtıldı

TBMM, Emniyet Genel Müdürlüğü ve UNICEF'in düzenlediği 3. Risk Altında ve Korunması Gereken Çocuklar Uluslararası Sempozyumu Ankara'da 20-22 Nisan 2011 tarihlerinde yapıldı.

Dr.Gayana Yüksel'in «Kırım’da Bir Çocuk Okut Kampanyası»nın Sosyal ve Kültürel Etkileri başlıklı tebliğini dikkatinize sunarız. 

Yeni Üye Kaydı

Üye Girişi

e-posta:

Şifre:

     Şifremi Unuttum


 
1 Seçilmemiş Çocuk 383 Burslu Çocuk 4 Bekleyen Çocuk 178 Aktif Gönüllü
 

Kampanyamıza Destek veren kuruluşlar

Kırım Tatar Milli Meclisi [Kırım]

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği [Türkiye]

Emel Kırım Vakfı [Türkiye]

Kırım Vakfı [Türkiye]

Kırım'ın Yeniden Doğuşu Vakfı [Kırım]

Evlât Vakfı [Kırım]

Qırım Haber Ajansı [Kırım]

Ufuk Ötesi Gazetesi [Türkiye]

Kırım Türkleri Amerikan Birliği [ABD]

Batı Avrupa Kırım Tatar Dayanışma ve Kültür Merkezi [Almanya]

Kırım Tatar Kadın-Kızlar Birliği [Kırım]

Kırım Devlet Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi [Kırım]

~ Kırım’da Bir Çocuk Okut Kampanyası 13 yıldır devam ediyor (QHA)
~ Vatan Kırım'da okullar açıldı. Ama...(Bahçesaray, Özgür Karahan)
~ Kırım’da bir çocuk okut (Ufuk Ötesi Gazetesi, Erdoğan Altınkaynak)
Kırım Sürgün ve Soykırımının 69. yılı . . . 1944-2013

Sizlerden gelenler

"Nazmiye ile ilk tanıştığımızda Kırım Türkçesi ile yazdığı mektupları ailecek okur, hiç bilmediğimiz kelimelerin anlamlarını çözmeye çalışırdık. Kırım’ı anlattığı, Mustafa Sandal’ın şarkılarını yazdığı o mektupları hâlâ saklarız. Şu anda Sakarya Üniversitesi’nde masterini tamamladı ve yakında evlenecek. Umarım yeni kardeşlerimin de o günlerini görürüm. "

Mustafa AKDOĞAN

Diğer paylaşımları okumak için tıklayınız.

Disqus Yorum Sistemi
Vatan KIRIM 1999-2013 © Karahan
Emel Kırım Vakfı'nın Desteğiyle
 Kırım'da Bir Çocuk Okut Kampanyası 1 Eylül 2000'de başlamıştır.


Vatan KIRIM Araç çubuğu ile internetteki Kırım elinizin altında